Kursy

Interesujący blog tematyczny!

Posted by admin on July - 6 - 2018 | Comments Off on W jaki sposób możemy przyczynić się do dużego wzrostu bogactwa Polaków?
W jaki sposób możemy przyczynić się do dużego wzrostu bogactwa Polaków?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chociaż Polska jest jednym z kilku najszybciej rozwijających się państw na świecie, to ciągle ciężko żyje się dla statystycznego Polaka. Zapewne z tego powodu, iż nasz kraj, Słowacja, Rumunia albo Estonia na własne bogactwo, w dosyć normalnych warunkach gospodarczych, pracują od stosunkowo niedawna. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli nie popełnimy błędów chociażby Grecji, za kilka lat powiemy, iż jesteśmy bogatym społeczeństwem. Jednak należy jakoś wspierać dążenie do znaczącego wzrostu zamożności. Jak? Weźmy choćby w rachubę to, aby wspierać polskie firmy. Przecież nikt nie powiedział, że to trudne.
Polskie zamienniki są najczęściej dobrej jakości, a do tego są tańsze. Chociaż oczywiście nie jest to jakaś reguła. Nie można przesadzać, tzn. nic wielkiego się nie stanie jeśli zakupimy niemiecki bądź czeski towar. Chodzi w tym momencie o to, że gdyby większa liczba Polaków kupowała w większości polskie towary, najzwyczajniej w świecie byłoby sporo mniejsze bezrobocie, dużo większe wpływy z podatków. Gdy kupujemy np. typowo polskie serki, w znacznym stopniu zyskuje na tym chociażby nasze rolnictwo. A kiedy rolnik będzie miał więcej pieniędzy, zakupi polski traktor. Tak to faktycznie jest – wspieramy polskie towary, bierzmy przykład z chociażby mieszkańców Niemiec.

Comments are closed.